Avropa Liqası: “Fənərbaxça” səfərdə qələbə qazandı (NƏTİCƏLƏR)

UEFA Avropa Liqası qrup oyunlarının 3-cü turu keçirilib. 168.az-ın məlumatına görə, Türkiyənin “Fənərbaxça” komandası səfərdə Kiprin AEL klubuna 1:0 hesabı ilə qalib gəlib.

Yeganə topu ikinci hissədə Qorxmaz vurub. Bu qələbədən sonra “sarı bülbüllər” qrupun vahid lideri olub.

Gecə keçirlən bütün nəticələrlə tanış olun.

A qrupu

"Liverpul" (İngiltərə) - "Anji" (Rusiya) - 1:0 
Qol: 
Dauninq, 53 (1:0)

"Yanq Boys" (İsveçrə) - "Udineze" (İtaliya) - 3:1
Qollar:
 Bobadilla, 4 (1:0), 71 (2:0), 81-pen (3:1), Koda, 74 (2:1)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Liverpul

3

2

0

1

8-6

6

2

Anji

3

1

1

1

3-2

4

3

Udineze

3

1

1

1

5-6

4

4

Yanq Boys

3

1

0

2

6-8

3

B qrupu

"Hapoel" (Təl-Əviv, İsrail) - "Viktoriya" (Çexiya) - 1:2 
Qollar:
 Maman, 19 (1:0), Horvat, 45 (1:1), Rajtoral, 55 (1:2)

"Atletiko" (Madrid, İspaniya) - "Akademika" (Portuqaliya) - 2:1 
Qollar:
 Kosta, 48 (1:0), Emre.B, 67 (2:0), Sisse, 85 (2:1)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Atletiko(Madrid)

3

3

0

0

6-1

9

2

Viktoriya

3

2

0

1

5-3

6

3

Akademika

3

0

1

2

3-5

1

4

Hapoel (Təl-Əviv)

3

0

1

2

2-6

1

C qrupu

AEL (Kipr) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) - 0:1 
Qol: 
Qorxmaz, 72 (0:1)

"Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya) - "Marsel" (Fransa) - 2:0 
Qollar:
 Daems, 33-pen (1:0), Mlapa, 67 (2:0)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Fənərbaxça

3

2

1

0

7-4

7

2

Borussiya.M

3

1

1

1

4-4

4

3

Marsel

3

1

1

1

7-5

4

4

AEL 

3

0

1

2

1-6

1

D qrupu

"Maritimo" (Portuqaliya) "Bordo" (Fransa) - 1:1 
Qollar:
 Goufran, 30 (0:1), Roberge, 36 (1:1)

"Nyukasl" (İngiltərə) - "Brügge" (Belçika) - 1:0 
Qol:
 Obertan, 48 (1:0)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Nyukasl

3

2

1

0

4-0

7

2

Bordo

3

1

1

1

5-4

4

3

Brügge

3

1

0

2

2-5

3

4

Maritimo

3

0

2

1

1-3

2

E qrupu

"Styaua" (Rumıniya) - "Molde" (Norveç) - 2:0 
Qollar: 
Çiriçes, 30 (1:0), Rosesku, 32 (2:0)

"Ştuttqart" (Almaniya) - "Kopenhagen" (Danimarka) - 0:0 

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Styaua

3

2

1

0

5-2

7

2

Kopenhagen

3

1

1

1

2-2

4

3

Molde

3

1

0

2

3-4

3

4

Ştutqart

3

0

2

1

2-4

2

F qrupu

"Dnepr" (Ukrayna) - "Napoli" (İtaliya) - 3:1
Qollar:
 Fedetski, 2 (1:0), Matheus, 42 (2:0), Guiliano, 64 (3:0), Kavani, 75-pen (3:1)

PSV (Endhoven, Hollandiya) - AİK (İsveç) - 1:1
Qollar:
 Karikari, 61 (0:1), Lens, 80 (1:1)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Dnepr

3

3

0

0

8-3

9

2

PSV (Endhoven)

3

1

1

1

4-3

4

3

Napoli

3

1

0

2

5-6

3

4

AİK

3

0

1

2

3-8

1

G qrupu

"Genk" (Belçika) "Sportinq" (Portuqaliya) - 2:1 
Qollar:
 Şaars, 7 (0:1), De Keulaer, 25 (1:1), Barda, 88 (2:1)

"Videoton" (Macarıstan) - "Bazel" (İsveçrə) - 2:1
Qollar:
 Şaer, 2-avtoqol (1:0), Kaneyra, 32 (2:0), Şaer, 90 (2:1) 

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Genk

3

2

1

0

7-3

7

2

Videoton

3

2

0

1

5-4

6

3

Bazel

3

0

2

1

3-4

2

4

Sportinq

3

0

0

3

1-5

1

H qrupu

"Rubin" (Kazan, Rusiya) - "Neftçi" (AZƏRBAYCAN) - 1:0
Qol:
 Alan Kasayev, 16 (1:0)

"İnter" (İtaliya) - "Partizan" (Serbiya) - 1:0 
Qol:
 Palasio, 88 (1:0)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

İnter

3

2

1

0

6-3

7

2

Rubin

3

2

1

0

5-2

7

3

Neftçi

3

0

1

2

1-4

1

4

Partizan

3

0

1

2

0-3

1

 İ qrupu

"Sparta Praqa" (Çexiya) - "Hapoel" (İroni Kiryat, İsrail) - 3:1
Qollar: 
Krejçi, 7 (1:0), Kadleç, 10 (2:0), Svejdik 44 (3:0), Abuhatzira, 76 (3:1)

"Lion" (Fransa) "Atletik" (Bilbao, İspaniya) - 2:1 
Qollar: Lopez, 54 (1:0), Qomez, 78 (1:1), Briand, 86 (2:1)
 

S

Komanda

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Lion

3

3

0

0

8-5

9

2

Sparta (Praqa)

3

2

0

1

7-4

6

3

Hapoel (Şmona)

3

0

1

2

5-8

1

4

Atletik (Bilbao)

3

0

1

2

3-6

1

J qrupu

"Maribor" (Sloveniya) - "Tottenhem" (İngiltərə) - 1:1
Qollar: 
Beriç, (1:0), Siqurdson, 59 (1:1)

"Panatinaikos" (Yunanıstan) "Latsio" (İtaliya) - 1:1 
Qollar:
 Seytaridis, 25-avtoqol (0:1), Toçe, 90 (1:1)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Latsio

3

1

2

0

2-1

5

2

Maribor

3

1

1

1

4-2

4

3

Tottenhem

3

0

3

0

2-2

3

4

Panatinaykos

3

0

1

2

2-5

1

K qrupu

"Rusenburq" (Norveç) - "Metallist" (Ukrayna) - 1:2
Qollar: 
Elyounoussi, 46 (1:0), Marlos, 81 (1:1), Xavyer, 89 (1:2)

"Rapid" (Avstriya) - "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - 0:4 
Qollar: 
Vollşeyid, 37 (0:1), Kastro, 57 (0:2), 90 (0:4), Bellarabi, 58 (0:3)

S

Komanda

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Bayer. L

3

2

1

0

5-0

7

2

Metallist

3

2

1

0

4-1

7

3

Rusenburq

3

1

0

2

3-4

3

4

Rapid

3

0

0

3

1-8

0

L qrupu

"Levante" (İspaniya) - "Tvente" (Hollandiya) - 3:0
Qollar: Mişel, 59-pen (1:0), Rios, 78 (2:0), 88 (3:0)

"Helsinborq" (İsveç) - "Hannover" (Almaniya) - 1:2
Qollar:
 Diuf, 12 (0:1), Santos, 90 (1:1), Konan Ya, 90+2 (1:2)

   

O

Q

H

M

Qollar

Xallar

1

Hannover

3

2

1

0

6-4

7

2

Levante

3

2

0

1

5-2

6

3

Tvente

3

0

2

1

4-7

2

4

Helsinburq

3

0

0

3

3-5

0

 

Çox oxunan xəbərlər

168.az sosial şəbəkələrdə